Perşembe , Kasım 21 2019
Ana Sayfa / Matematik / 8.Sınıf Matematik / 8.Sınıf Matematik EKOK Testi Çöz

8.Sınıf Matematik EKOK Testi Çöz

8.Sınıf Matematik EKOK Testi Çöz içeriği ,kaynaklarda sık sık karşılaşabileceğiniz sorular ve çözümlerini içerir.Testte yanlış cevapladığınız sorular ait bilgi ve doğru çözümleri sorunun aşağısında görünür,bu sayede yaptığınız yanlışın sebebini anlayarak,eksik veya hatalarınızı fark ederek bir sonraki soruda size aynı hatayı yapmamanızı sağlar.

8.Sınıf Matematik EKOK Testi Çöz

Testimiz, Güncel Müfredata uyumlu olacak şekilde, öğrencinin sık karşılaşacağı soru tiplerini içerisinde barındırır.Sorular ,güncel test kitaplarındaki sorulara benzer seçilmiştir.Konunun özünü içeren temel kazanım sorularına daha çok yer verilmiştir.Testimiz kazanım kavramayı ölçer niteliktedir.

8.Sınıf En Büyük Ortak Bölen Testi Çöz

Yanlışını görerek doğrusunu hemen öğrenme fırsatlarını size sunar.

Yazılı öncesi hazırlık için konu tekrarı açısından sizlere kendinizi deneme fırsatı sunar.

Eğer kayıtlı kullanıcı iseniz sınav sonucunu kayıt edebilir,diğer öğrencilerin ortalamasına göre başarı seviyenizi görebilirsiniz.

Test içeriğinde aşağıdaki alt başlıklarda belirtilen konular bulunmaktadır.

  • EKOK:En büyük ortak bölen kavramı
  • EKOK problemleri

Test içerikleri ve konu anlatımları,test çöz içerikleri bölüm bölüm ele alınmıştır.Her konu kendi başlığı ile ilgili içeriklere sahiptir.

8.Sınıf Çarpanlar ve Katlar konusu test çöz içeriklerinden dördüncüsü olan 8.Sınıf Matematik EKOK konu testini çözmeden önce konu anlatım içeriğinden konuya çalışmanızı tavsiye ediyorum.Bu konudan sonra test çöz içeriğinden

içeriklerini ziyaret ediniz.

En Küçük Ortak Kat (EKOK)

Test İçeriği:

  • Sınava Başlayın Butonuyla Test Başlar
  • Kontrol et butonu sorunun sonucunun doğru yada yanlış olduğunu gösterir.Eğer cevabınız yanlışsa doğru çözümü gösterir.
  • Sınavın Sonunda, sınava katılan kişilerin aldığı ortalama puan ve sizin aldığınız puan gösterilir.Seviyenizi anlamak adına size fikir verecektir.
  • Eğer sitemize üye iseniz “Sonucunuz başarı listesine eklendi” yazısının altındaki gönder tuşuna basarsanız.Sizi başarı sıralamasına kaydeder.
  • Eğer sitemize üye değilseniz gönder tuşuna basmanız halinde ,kullanıcı isminizle sizi başarı listesine ekler
  •  Başarılar…

Bu konuda mümkün oldukça fazla test çözmenizi tavsiye ediyorum. Online test ile çözdüğünüz soruların doğru veya yanlış olduğunu hemen görebilecek,sorunun çözüm açıklamasıyla eksik bilgilerinizi tamamlama fırsatı bulacaksınız.

8.Sınıf Matematik Konu anlatımı için>>

8.Sınıf Matematik Konu Testleri için>>>

8.Sınıf Matematik hakkında daha çok döküman için>>

Bunlar da İlgini çekebilir

8.Sınıf Üslü Sayı kavramı Testi Çöz

8.Sınıf Üslü Sayı kavramı Testi Çöz içeriği ,kaynaklarda sık sık karşılaşabileceğiniz sorular ve çözümlerini içerir.Testte …

8.Sınıf Aralarında Asal Konu Testi Çöz

8.Sınıf Matematik Aralarında Asal Konu Testi içeriği ,kaynaklarda sık sık karşılaşabileceğiniz sorular ve çözümlerini içerir.Testte …

8.Sınıf Matematik EBOB Testi Çöz

8.Sınıf Matematik EBOB Testi Çöz içeriği ,kaynaklarda sık sık karşılaşabileceğiniz sorular ve çözümlerini içerir.Testte yanlış …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir